32ος ΚΟΡΑΚΑΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

Αποτελέσματα Κορακοβούνιου δρόμου τα τελευταία χρόνια & ιστορικό διοργάνωσης

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

δείτε τους πρώτους νικητές και των 31 διοργανώσεων του

Ήταν Ιούλιος του 1988 που οι Σπύρος και Ιωάννης Καμπαξής ξεκίνησαν αυτή την σπουδαία διοργάνωση του Κορακοβούνιου δρόμου, που έμελλε να γίνει θεσμός και ο κορυφαίος αγώνας στην Κρήτη στο είδος του. Ο αγώνας έλαβε την ονομασία του από την περιοχή πού λέγονται Κορακοβούνια πού παλαιότερα φιλοξενούσε πολλά από τα συμπαθή αυτά πουλιά. Μετά από αίτηση των κατοίκων της περιοχής του Πολιτιστικού Συλλόγου Αμφιθέας-του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης -του Ι.Ν.Αγίου Γεωργίου και της οικογένειας Καμπαξή προς το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Ηρακλείου τιμητικά το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής ονομάστηκε οδός <ΚΡΗΤΩΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ> Στον αγώνα όλα αυτά τα χρόνια έχουν αγωνιστεί πάνω από 10.000 κόσμος (κυρίως ερασιτέχνες) που μέσα από αυτούς ξεπετάχτηκαν αθλητές πού έχουν παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στον χώρο του αθλητισμού της χώρας μας. Σπουδαίο ρόλο στην διοργάνωση όλα αυτά τα χρόνια έχουν οι: Ιωάννης & Σπύρος και η οικογένεια Καμπαξή ο εφημέριος του Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου πατήρ Οδυσσέας Τζαγκαράκης, οι αθλητικοί Σύλλογοι Δόξα Ηρακλείου -ΓΕΗ- ΟΥΚ- Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, ο ΣΕΓΑΣ και τα τελευταία χρόνια ο την Ελληνική Ομοσπονδία Μαζικού αθλητισμού -Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)φυσικά όλοι οι εθελοντές που με την προσφορά τους αναβαθμίζουν την διοργάνωση και τέλος όλοι οι αθλητές που ανεβάζουν κάθε χρόνο και υψηλότερα τον πήχη της ποιότητας της διοργάνωσης. Ευχαριστούμε από καρδιάς όλους τους χορηγούς που με την ευγενική τους χορηγία μας έδωσαν την δύναμη όλα αυτά τα χρόνια παρά τις δυσκολίες που συναντήσαμε να συνεχίσουμε και να μεγαλώσουμε την διοργάνωση. Επίσης σπουδαία με αποτελεσματικότητα ήταν η παροχή βοήθειας από την Ελληνική Αστυνομία, το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου, το ΕΚΑΒ και η ομάδα Διάσωσης Φίλιος Ζεύς.

 

 

 

 

 

οδός Κρητών Μαραθωνοδρόμων προς τιμή της διοργάνωσης

 

Δείτε στις προηγούμενες διοργανώσεις ποι ήταν οι πρώτοι νικητές στους άνδρες και γυναίκες στην γενική κατάταξη.

Στην έναρξη του ο αγώνας ήταν 6 χλμ και ιστορικά νικητής ήταν ο Σπύρος Καμπαξής και στις γυναίκες η Καμπούρογλου Χαρά. Από τον 2ο και μέχρι τον 8ο Κορακοβούνιο η εκκίνηση δινόταν από την Λοφούπολη και ο τερματισμός του αγώνα γινόταν στην πλατεία Παναγίτσας στον Μασταμπά και ήταν 5,5 χλμ. Από τον 9ο και μέχρι τον 12ο ο αγώνας ήταν 5χλμ αλλά από τότε και μέχρι σήμερα για λόγους ασφαλείας των αθλητών ο αγώνας ξεκινά από την Λοφούπολη και τερματίζεται στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Κορακοβουνίου .που είναι 4χλμ. Το ρεκόρ της διαδρομής στους άνδρες έχει από το 2016 ο Ζερβάκης Γιάννης Σητεία με 10΄50 και στις γυναίκες η Αχλάτη Μαρίνα (Afordakos tim)13΄31

1988 1ος Σπύρος Καμπαξής και στις γυναίκες Καμπούρογλου Χαρά
1989 1ος Αθ.Μπαμπλέκος (Λειβαδιά) και στις γυναίκες Καραφωτιά Ειρ.ΟΦΗ
1990 1ος Πετράκης Γ. ΟΦΗ και στις γυναίκες Παπαδάκη Ναταλί ΛΥΒΙΚΟΣ
1991 1ος Αφορδακός Γ.ΟΦΗ 16΄49΄΄ γυναίκες Σιγανού Αργυρώ ΑΝΕΞ.
1992 1ος Καμπαξής Σπύρος (ΓΕΗ) γυναίκες Φουκάκη Ζαχαρένια ΑΝΕΞ.
1993 1ος Βασίλας Νικ,(Αθήνα) γυναικών Μαθιουδάκη Θάλεια
1994 1ος Φραγκεδάκης Γ.(ΧΑΝΙΑ)17’49 γυναικών Κορνάρου Εύα ΟΦΗ 26’25
1995 1ος Σαριδάκης Γ.ΟΥΚ 16΄51’ γυναικών Δημητρακάκη Αλεξ,Ανεξ,23’29
1996 1ος Καμπαξής Παντελής 16’51’’ 1η γυναικών Μαρκάκη Ελένη ΟΥΚ
1997 1ος Φραγκεδάκης Γ.(Χανιά) 17’19 1η γυναικών Μυσιρλάκη Γιάννα ΓΕΗ 23΄3
1998 1ος Σκουλούδης Μαν.(Λυβικός) 16’30 1η Γυναικών Μυσιρλάκη Γ,ΓΕΗ 22’05
1999 1ος Φραγκεδάκης Γ.(Χανιά) 16’29 1η Γυναικών Ρουσάκη Βέρα ΓΕΗ 21΄30
2000 1ος Καμπαξής Παντ.(ΣΜΚ) 15΄52΄΄ 1η Γυναικών Λαμπάκη Λορ, ΟΥΚ 22΄05
2001 1ος Καμπαξής Παντ.(ΣΜΚ) 16΄04 1η γυναικών Φοινοκαλιώτη Εμμ.ΣΜΚ 22’5
2002 1ος Δασενάκης Φιλοκτ.15’05 1η γυναικών Μαρκίδου Φωτεινή ΣΜΚ 18’02’’
2003 1ος Καμπαξής Παντ. ΣΜΚ 16΄54 1η Γυναικών Γκαγκά Ρίτσα ΣΜΚ 22΄37
2004 1ος Καμπιτάκης Μίλτ. ΟΦΗ 15΄03 1η Γυναικών Κούζμιτς Αγάπη Πανελλ19΄2
2005 1ος Καμπιτάκης Νίκος ΟΦΗ 15΄01 1η γυναικών Καργάκου Παντελία Ανεξ.
2006 1ος Καμπιτάκης Νίκος ΟΦΗ 15΄10 1η γυναικών Φιλίππου Μαρία Ανεξ.23΄02
2007 1ος Καμπαξής Παντ.ΣΜΚ 12΄04΄΄ 1η Λιαπάκη Εμμανουέλλα ΣΜΚ 16΄35
2008 1ος Χατζάκης Χρήστος (Λυβικός) 11’23» 1η Βίτσα Δήμητρα (ΟΥΚ) 21’32
2009 1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης (ΓΕΜ) 11’15 1η Πεδιαδίτου Ρένα (ΛΥΒΙΚΟΣ) 20’40
2010 1ος Μιχελακάκης Αριστείδης (ΟΦΗ) 11΄46 1η Αθανασάκη Αικατερίνη 18΄39
2011 1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης του ΣΜΚ με χρόνο 11΄27 1η Αχλάτη Μαρίνα του Λυβικού Ιεράπετρας (με ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες με χρόνο 14΄52).
2012 1ος Σηφάκης Μανόλης ΣΜΚ 11΄35 1η Αθανασάκη Αικατερίνη ΟΦΗ 15΄47
2013 1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης ΟΦΗ 11΄28 1η Τσιοφύλλα Παναγιώτα ΑΙΓΙΟ 14΄27
2014 1ος Χατζάκης Χρήστος ΑΟΛ 11΄44 1η Λαζαράκη Άννα Ιεράπετρα 16’15
2015 1ος Χατζάκης Χρήστος ΑΟΛ 11΄30 1η Μανιαδάκη Μαρίνα 13΄56 2016 1os Ζερβάκης Γιάννης Σητεία (ρεκόρ διαδρομής )10΄50 1η Αχλάτη Μαρίνα 13΄31(ρεκόρ διαδρομής γυναικών) 2017 1ος Χατζάκης Καζάνης Χρήστος(Ιεράπετρα) 11’53 1η Αχλάτη Μαρίνα (Ιεράπετρα) 14΄46 2018 1ος Αμπελατίφ Αλφαντουι (Μαρόκο) 10΄54 1η Πετράκη Φωτεινή (Ηράκλειο) 16΄54

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

 

30 ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4χλμ.

1οςΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  ΑΟΛ   ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

                               ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ      

1οςΛΑΜΕ ΕΝΤΙΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2οςΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ
30ςΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ

1οςΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ     ΣΜΚΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ  ΣΜΚ
2οςΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ   ΣΜΚΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗ          ΣΜΚ
30ςΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    ΣΜΚΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39

1οςΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΥΚΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ   ΣΜΚ
2οςΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ         ΣΜΚ
30ςΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΥΚΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΣΜΚ

                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49

1οςΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   ΣΜΚ
2οςΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ  ΣΜΚΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ      ΣΜΚ
30ςΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ       ΣΜΚΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ      ΣΜΚ

                           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ

1οςΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ   ΣΜΚΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ  ΣΜΚ
2οςΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ   ΣΜΚ
30ςΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

                           ΔΗΜΟΤΙΚΑ 1.000 Μ.

1οςΠΑΤΡΙΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣΛΕΚΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
2οςΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΚΟΥΡΗ ΔΑΝΑΗ
30ςΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛΚΥΔΩΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΑ 500 ΜΕΤΡΑ

1οςΜΠΑΓΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ
2οςΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
30ςΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ     Αποτελέσματα δρόμου 4 χλμ

 α.α Ονοματεπώνυμο Σύλλογος Κατηγορία χρόνος
01ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣΑΟΛΓΕΝΙΚΗΣ11΄44
02ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣΣΜΚ1ος 40-4912΄19
03ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ0ΥΚ1ος 20-3913΄12
04ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚΣΜΚ13΄45
05ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣΣΜΚ14΄00
06ΠΙΦΚΟ ΠΑΥΛΟΣΣΜΚ14΄03
07ΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΟΥΚ14΄25
08ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣΣΜΚ15΄13
09ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣΣΜΚ15΄19
10ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣΦΛΩΡΙΝΑ15’23
11ΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛΣΜΚ15΄35
12ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔΣΜΚ15΄36
13ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣΟΥΚ15΄43
14ΣΤΥΛΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ15΄46
15ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΣΜΚ16΄04
16ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΣΜΚ16΄10
17ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑΙΕΡΑΠΕΤΡ1η ΓΕΝΙΚΗΣ16΄15
18ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣΣΜΚ16΄42
19ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗΣ16΄51
20ΓΚΕΖΙΜ ΤΖΕΡΖΙΑΝΕΞΑΡΤ20-3917΄08
21ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣΣΜΚ20-3917’10
22ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΓΚΟΡΑΝΣΜΚ40-4917’26
23ΚΥΡΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΣΜΚ50+ ΑΝΩ17΄42
24ΛΑΜΕ ΕΝΤΙΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΑ17΄45
25ΠΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ20-3918΄04
26ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3918΄14
27ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣΣΜΚ20-3918’18
28ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΑ18’26
29ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ40-4918’33
30ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3918’42
31ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑΣΜΚ1Η ΛΥΚΕΙΩΝ18΄47
32ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦΑΝΕΞΑΡΤ20-3918’49
33ΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣΜΚ18΄57
34ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑΣΜΚ19΄00
35ΦΑΝΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΣΜΚ50-5919΄04
36ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΣΜΚ20-3919’11
37ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΣΜΚ50+ ΑΝΩ19’11
38ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣΣΜΚ40-4919’04
39ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3919΄23
40ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣΣΜΚ50+ΑΝΩ19΄27
41ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣΩΔΕΙΟ40-4919΄35
42ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΝΝΟΚΣΜΚ404919΄35
43ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙ19΄35
44ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑΣΜΚ40-4920’06
45ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΜΚΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄09
46ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝΣΜΚ40-4920΄10
47ΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗΣΜΚΛΥΚΕΙΩΝ20΄22
48ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ50+ ΓΥΝΑΙΚ20΄26
49ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛΟΥΚ40-4920΄37
50ΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄41
51ΠΑΤΣΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄41
52ΚΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3920΄44
53ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΣΜΚΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄54
54ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΣΜΚ40-4920΄56
55ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ40-4921΄03
56ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑΦΛΩΡΙΝΑΓΥΜΝΑΣΙΟ21΄14
57ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ21΄32
58ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΩΝ21΄37
59ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ.ΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΩΝ21΄37
60ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩΣΜΚ20-3921’51
61ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣΑΝΕΞΑΡΤ50+ΑΝΩ22’00
62ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3922΄04
63ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΣΜΚ40-4922’20
64ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΣΜΚΛΥΚΕΙΩΝ22’35
65ΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣΜΚ20-3922’45
66ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩΣΜΚ50+ ΓΥΝΑΙΚ23΄00
67DIDI MASDALLΑΝΕΞΑΡΤ20-3923’02
68DYKE EΜΜΑΝΟΥΗΛΑΝΕΞΑΡΤ20-3923΄03
69ΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ23΄05
70ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3923’35
71ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3923΄39
72ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛΟΥΚ50+ΑΝΩ23’50
73ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣΣΜΚ20-3923’50
74ΣΟΥΡΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ23΄50
75ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗΑΝΕΞΑΡΤ20-3924΄04
76ΚΑΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3926’15
77ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3926΄15
78ΡΑΣΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣΣΜΚ20-3927’09
79ΛΥΡΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3927’12
80ΑΛΕΒΥΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΣΜΚ20-3927΄12
81ΤΕΡΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ20-3927’17
82ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ27’17
83ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΦΙΛΑΘΛΗ20-3927’24
84ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣΣΜΚ40-4927’31
85ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ28΄04
86ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΑΝΕΞΑΡΤ40-4928΄48
87ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙΑΝΕΞΑΡΤ20-3929΄06
88ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΥΚΟΥΚ20-3930’05
89ΒΟΛΟΣΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄05
90ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΟ30΄27
91ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΟ30΄31
92ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄33
93ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΘΟΥΛΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄39
94ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ31΄03

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

30ος ΕΠΕΤΕΙΑΚΟΣ ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4χλμ

Α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΧΑΤΖΑΚΗΣ-ΚΑΖΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤ. ΕΚΟSUNLLYS 1ος ΓΕΝΙΚΗΣ 11΄53
2 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗ ΟΦΗ 1ος 50 ΑΝΩ 12΄10
3 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 1ος 40-49 12’54
4 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 2ος 50 ΑΝΩ 13’50
5 ΣΙΓΑΝΟΣ ΜΑΡΚΟΣ Afordakos tim 1ος 20 -39 14΄00
6 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 1ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 14΄06
7 ΜΑΝΤΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΕΣΑΡΑ 2ος 40-49 14΄09
8 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΣΜΚ 2ος 20-39 14΄18
9 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ Afordakos tim 1η ΓΕΝΙΚΗΣ 14’46
10 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 3Ος 50 ΑΝΩ 14’54
11 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΔΥΗ 20-39 15’00
12 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΣΜΚ 1η 20-39 15’15
13 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΣΜΚ 1ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’19
14 ΚΑΡΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 2ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’27
15 ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 15΄38
16 ΜΕΝΥΧΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 3ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’49
17 ΠΕΔΙΑΔΙΤΟΥ ΡΕΝΑ Afordakos tim 1η 50 ΑΝΩ 15’54
18 ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΛΙΑ 40-49 15’56
19 ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 15’59
20 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 16’00
21 ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΩΝ 16΄03
22 ΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’20
23 ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’21
24 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’35
25 ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16΄56
26 ΧΑΡΙΣΤΑΚΗΣ ΑΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’00
27 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΜΚ 40-49 17’01
28 ΠΟΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 17’08
29 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΦΗ 50-ΑΝΩ 17’15
30 ΚΟΡΑΣΟΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΗ 1η 20-39 17’17
31 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 17΄23
32 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 40-49 17’30
33 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’46
34 ΠΕΤΡΕ ΜΠΕΝ ΣΜΚ 40-49 17΄48
35 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17΄52
36 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΑ ΣΜΚ 2η 20-39 17’52
37 ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 17΄58
38 ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 40-49 18΄06
39 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΛΙΑ 50 ΑΝΩ 18΄09
40 ΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18΄13
41 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 18΄13
42 ΣΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ Afordakos tim 3Η 20-39 18’16
43 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 18’24
44 ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Afordakos tim 50 ΑΝΩ 18΄28
45 ΜΠΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18΄30
46 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 18’43
47 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄00
48 ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ ΖΑΡΟΣ 40-49 ΓΥΝ 19΄07
49 ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄37
50 ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄39
51 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄42
52 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 19΄43
53 ΓΑΡΕΦΑΛΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄46
54 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΣΜΚ ΛΥΚΕΙΩΝ 19΄48
55 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 19΄55
56 ΚΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄58
57 ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΣΜΚ 40-49 20΄07
58 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 20΄12
59 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΜΚ 40-49 20΄23
60 ΜΠΕΛΙΒΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΛΙΑ 50 ΑΝΩ 20΄55
61 ΚΑΝΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΜΑΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21’10
62 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 21΄10
63 ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 21΄16
64 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 21΄16
65 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 21΄27
66 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΚ 40-49 21΄31
67 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21΄52
68 ΜΟΝΙΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 40-49 21΄57
69 ΜΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 22΄15
70 ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ  ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 22΄18
71 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΣΟΥΛΑ ΣΜΚ 40-49 23’02
72 ΒΡΑΒΩΡΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’08
73 ΓΑΓΓΙΟΛΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’08
74 ΚΩΣΤΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’10
75 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’10
76 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’17
77 ΦΛΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’23
78 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΕΞ 40-49 23’23
79 ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΔΥΗ 20-39 23’37
80 ΠΛΟΥΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’39
81 ΜΑΡΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΜΚ 40-49 23΄40
82 ΣΠΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 23’41
83 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’41
84 ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 23΄42
85 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 50ΑΝΩ 24΄08
86 ΑΘΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 24΄13
87 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 50 ΑΝΩ 24΄32
88 ΚΑΛΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 24’42
89 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡ ΑΝΕΞ 20-39 25’00
90 ΤΖΑΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 25΄08
91 ΨΩΜΑ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 26’09
92 ΣΙΔΕΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 50 ΑΝΩ 27’08
93 ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 27’21
94 ΠΑΤΗ ΕΥΘΥΜΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 28΄24
95 ΠΛΆΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 50 ΑΝΩ 29΄51
96 ΜΠΑΓΛΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30’30
97 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΔΑ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30-31
98 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞ 50- ΑΝΩ 30’32
99 ΤΡΙΑΛΩΝΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΑΝΕΞ 20-39 30΄41
100 ΖΕΡΒΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30΄45
101 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜ ΟΥΚ 50-ΑΝΩ 31΄41
102 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗ ΑΓΑΠΗ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31’43
103 ΚΕΛΑΙΔΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΕΞ 20-39 31’50
104 ΚΙΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 31’52
105 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 13Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31’52

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4χλμ.

1οςΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  ΑΟΛ   ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

                               ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ      

1οςΛΑΜΕ ΕΝΤΙΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2οςΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ
30ςΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ

1οςΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ     ΣΜΚΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ  ΣΜΚ
2οςΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ   ΣΜΚΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗ          ΣΜΚ
30ςΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    ΣΜΚΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39

1οςΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΥΚΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ   ΣΜΚ
2οςΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ         ΣΜΚ
30ςΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΥΚΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΣΜΚ

                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49

1οςΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   ΣΜΚ
2οςΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ  ΣΜΚΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ      ΣΜΚ
30ςΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ       ΣΜΚΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ      ΣΜΚ

                           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ

1οςΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ   ΣΜΚΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ  ΣΜΚ
2οςΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ   ΣΜΚ
30ςΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

                           ΔΗΜΟΤΙΚΑ 1.000 Μ.

1οςΠΑΤΡΙΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣΛΕΚΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
2οςΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΚΟΥΡΗ ΔΑΝΑΗ
30ςΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛΚΥΔΩΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΑ 500 ΜΕΤΡΑ

1οςΜΠΑΓΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ
2οςΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
30ςΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

 27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ     Αποτελέσματα δρόμου 4 χλμ

 α.α Ονοματεπώνυμο Σύλλογος Κατηγορία χρόνος
01ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣΑΟΛΓΕΝΙΚΗΣ11΄44
02ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣΣΜΚ1ος 40-4912΄19
03ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ0ΥΚ1ος 20-3913΄12
04ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚΣΜΚ13΄45
05ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣΣΜΚ14΄00
06ΠΙΦΚΟ ΠΑΥΛΟΣΣΜΚ14΄03
07ΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΟΥΚ14΄25
08ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣΣΜΚ15΄13
09ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣΣΜΚ15΄19
10ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣΦΛΩΡΙΝΑ15’23
11ΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛΣΜΚ15΄35
12ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔΣΜΚ15΄36
13ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣΟΥΚ15΄43
14ΣΤΥΛΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ15΄46
15ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΣΜΚ16΄04
16ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΣΜΚ16΄10
17ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑΙΕΡΑΠΕΤΡ1η ΓΕΝΙΚΗΣ16΄15
18ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣΣΜΚ16΄42
19ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗΣ16΄51
20ΓΚΕΖΙΜ ΤΖΕΡΖΙΑΝΕΞΑΡΤ20-3917΄08
21ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣΣΜΚ20-3917’10
22ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΓΚΟΡΑΝΣΜΚ40-4917’26
23ΚΥΡΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΣΜΚ50+ ΑΝΩ17΄42
24ΛΑΜΕ ΕΝΤΙΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΑ17΄45
25ΠΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ20-3918΄04
26ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3918΄14
27ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣΣΜΚ20-3918’18
28ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΑ18’26
29ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ40-4918’33
30ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3918’42
31ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑΣΜΚ1Η ΛΥΚΕΙΩΝ18΄47
32ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦΑΝΕΞΑΡΤ20-3918’49
33ΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣΜΚ18΄57
34ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑΣΜΚ19΄00
35ΦΑΝΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΣΜΚ50-5919΄04
36ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΣΜΚ20-3919’11
37ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΣΜΚ50+ ΑΝΩ19’11
38ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣΣΜΚ40-4919’04
39ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3919΄23
40ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣΣΜΚ50+ΑΝΩ19΄27
41ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣΩΔΕΙΟ40-4919΄35
42ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΝΝΟΚΣΜΚ404919΄35
43ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙ19΄35
44ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑΣΜΚ40-4920’06
45ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΜΚΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄09
46ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝΣΜΚ40-4920΄10
47ΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗΣΜΚΛΥΚΕΙΩΝ20΄22
48ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ50+ ΓΥΝΑΙΚ20΄26
49ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛΟΥΚ40-4920΄37
50ΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄41
51ΠΑΤΣΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄41
52ΚΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3920΄44
53ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΣΜΚΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄54
54ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΣΜΚ40-4920΄56
55ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ40-4921΄03
56ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑΦΛΩΡΙΝΑΓΥΜΝΑΣΙΟ21΄14
57ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ21΄32
58ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΩΝ21΄37
59ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ.ΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΩΝ21΄37
60ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩΣΜΚ20-3921’51
61ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣΑΝΕΞΑΡΤ50+ΑΝΩ22’00
62ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3922΄04
63ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΣΜΚ40-4922’20
64ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΣΜΚΛΥΚΕΙΩΝ22’35
65ΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣΜΚ20-3922’45
66ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩΣΜΚ50+ ΓΥΝΑΙΚ23΄00
67DIDI MASDALLΑΝΕΞΑΡΤ20-3923’02
68DYKE EΜΜΑΝΟΥΗΛΑΝΕΞΑΡΤ20-3923΄03
69ΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ23΄05
70ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3923’35
71ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3923΄39
72ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛΟΥΚ50+ΑΝΩ23’50
73ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣΣΜΚ20-3923’50
74ΣΟΥΡΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ23΄50
75ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗΑΝΕΞΑΡΤ20-3924΄04
76ΚΑΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3926’15
77ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3926΄15
78ΡΑΣΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣΣΜΚ20-3927’09
79ΛΥΡΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3927’12
80ΑΛΕΒΥΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΣΜΚ20-3927΄12
81ΤΕΡΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ20-3927’17
82ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ27’17
83ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΦΙΛΑΘΛΗ20-3927’24
84ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣΣΜΚ40-4927’31
85ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ28΄04
86ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΑΝΕΞΑΡΤ40-4928΄48
87ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙΑΝΕΞΑΡΤ20-3929΄06
88ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΥΚΟΥΚ20-3930’05
89ΒΟΛΟΣΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄05
90ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΟ30΄27
91ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΟ30΄31
92ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄33
93ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΘΟΥΛΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄39
94ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ31΄03

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4χλμ.

1οςΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  ΑΟΛ   ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

                               ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ      

1οςΛΑΜΕ ΕΝΤΙΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2οςΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ
30ςΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ

1οςΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ     ΣΜΚΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ  ΣΜΚ
2οςΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ   ΣΜΚΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗ          ΣΜΚ
30ςΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    ΣΜΚΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39

1οςΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΥΚΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ   ΣΜΚ
2οςΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ         ΣΜΚ
30ςΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΥΚΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΣΜΚ

                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49

1οςΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   ΣΜΚ
2οςΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ  ΣΜΚΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ      ΣΜΚ
30ςΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ       ΣΜΚΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ      ΣΜΚ

                           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ

1οςΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ   ΣΜΚΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ  ΣΜΚ
2οςΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ   ΣΜΚ
30ςΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

                           ΔΗΜΟΤΙΚΑ 1.000 Μ.

1οςΠΑΤΡΙΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣΛΕΚΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
2οςΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΚΟΥΡΗ ΔΑΝΑΗ
30ςΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛΚΥΔΩΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΑ 500 ΜΕΤΡΑ

1οςΜΠΑΓΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ
2οςΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
30ςΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

 27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ     Αποτελέσματα δρόμου 4 χλμ

 α.α Ονοματεπώνυμο Σύλλογος Κατηγορία χρόνος
01ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣΑΟΛΓΕΝΙΚΗΣ11΄44
02ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣΣΜΚ1ος 40-4912΄19
03ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ0ΥΚ1ος 20-3913΄12
04ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚΣΜΚ13΄45
05ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣΣΜΚ14΄00
06ΠΙΦΚΟ ΠΑΥΛΟΣΣΜΚ14΄03
07ΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΟΥΚ14΄25
08ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣΣΜΚ15΄13
09ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣΣΜΚ15΄19
10ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣΦΛΩΡΙΝΑ15’23
11ΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛΣΜΚ15΄35
12ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔΣΜΚ15΄36
13ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣΟΥΚ15΄43
14ΣΤΥΛΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ15΄46
15ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΣΜΚ16΄04
16ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΣΜΚ16΄10
17ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑΙΕΡΑΠΕΤΡ1η ΓΕΝΙΚΗΣ16΄15
18ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣΣΜΚ16΄42
19ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗΣ16΄51
20ΓΚΕΖΙΜ ΤΖΕΡΖΙΑΝΕΞΑΡΤ20-3917΄08
21ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣΣΜΚ20-3917’10
22ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΓΚΟΡΑΝΣΜΚ40-4917’26
23ΚΥΡΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΣΜΚ50+ ΑΝΩ17΄42
24ΛΑΜΕ ΕΝΤΙΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΑ17΄45
25ΠΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ20-3918΄04
26ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3918΄14
27ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣΣΜΚ20-3918’18
28ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΑ18’26
29ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ40-4918’33
30ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3918’42
31ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑΣΜΚ1Η ΛΥΚΕΙΩΝ18΄47
32ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦΑΝΕΞΑΡΤ20-3918’49
33ΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣΜΚ18΄57
34ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑΣΜΚ19΄00
35ΦΑΝΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΣΜΚ50-5919΄04
36ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΣΜΚ20-3919’11
37ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΣΜΚ50+ ΑΝΩ19’11
38ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣΣΜΚ40-4919’04
39ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3919΄23
40ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣΣΜΚ50+ΑΝΩ19΄27
41ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣΩΔΕΙΟ40-4919΄35
42ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΝΝΟΚΣΜΚ404919΄35
43ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙ19΄35
44ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑΣΜΚ40-4920’06
45ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΜΚΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄09
46ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝΣΜΚ40-4920΄10
47ΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗΣΜΚΛΥΚΕΙΩΝ20΄22
48ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ50+ ΓΥΝΑΙΚ20΄26
49ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛΟΥΚ40-4920΄37
50ΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄41
51ΠΑΤΣΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄41
52ΚΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3920΄44
53ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΣΜΚΓΥΜΝΑΣΙΟ20΄54
54ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΣΜΚ40-4920΄56
55ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΣΜΚ40-4921΄03
56ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑΦΛΩΡΙΝΑΓΥΜΝΑΣΙΟ21΄14
57ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ21΄32
58ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΩΝ21΄37
59ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ.ΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΩΝ21΄37
60ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩΣΜΚ20-3921’51
61ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣΑΝΕΞΑΡΤ50+ΑΝΩ22’00
62ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3922΄04
63ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΣΜΚ40-4922’20
64ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΣΜΚΛΥΚΕΙΩΝ22’35
65ΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣΜΚ20-3922’45
66ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩΣΜΚ50+ ΓΥΝΑΙΚ23΄00
67DIDI MASDALLΑΝΕΞΑΡΤ20-3923’02
68DYKE EΜΜΑΝΟΥΗΛΑΝΕΞΑΡΤ20-3923΄03
69ΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ23΄05
70ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3923’35
71ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3923΄39
72ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛΟΥΚ50+ΑΝΩ23’50
73ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣΣΜΚ20-3923’50
74ΣΟΥΡΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ23΄50
75ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗΑΝΕΞΑΡΤ20-3924΄04
76ΚΑΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3926’15
77ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3926΄15
78ΡΑΣΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣΣΜΚ20-3927’09
79ΛΥΡΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑΝΕΞΑΡΤ20-3927’12
80ΑΛΕΒΥΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΣΜΚ20-3927΄12
81ΤΕΡΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑΣΜΚ20-3927’17
82ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ27’17
83ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΦΙΛΑΘΛΗ20-3927’24
84ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣΣΜΚ40-4927’31
85ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ28΄04
86ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΑΝΕΞΑΡΤ40-4928΄48
87ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙΑΝΕΞΑΡΤ20-3929΄06
88ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΥΚΟΥΚ20-3930’05
89ΒΟΛΟΣΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄05
90ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΟ30΄27
91ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑΑΝΕΞΑΡΤΛΥΚΕΙΟ30΄31
92ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄33
93ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΘΟΥΛΑΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ30΄39
94ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣΑΝΕΞΑΡΤΓΥΜΝΑΣΙΟ31΄03

Ιστορική αναφορά στον Κορακοβούνιο δρόμο

Με επιτυχία διεξήχθη ο 24ος Κορακοβούνιος δρόμος που διοργάνωσαν από κοινού ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης – η ενορία Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου – η Περιφέρεια Κρήτης – το 4ο Δημοτικό διαμέρισμα του Δήμου Ηρακλείου και οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι Αμφιθές και Λοφούπολης.

Εκατόν πενήντα αθλητές και αθλήτριες από όλα τα διαμερίσματα του νησιού μας έδωσαν το “παρών”. Μεγάλος νικητής στους άνδρες ήταν ο Μιλτιάδης Καμπιτάκης του ΣΜΚ με χρόνο 11΄27 και στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Μαρίνα Αχλάτη του Λυβικού Ιεράπετρας με ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες με χρόνο 14΄52. Ο αγώνας για μια ακόμη φορά ήταν αφιερωμένος στον εργάτη του αθλητισμού Ιωάννη Καμπαξή.

Aναλυτικά τα αποτελέσματα:

Έως 19 ετών

1) Μουδάτσος Γ. 11ο 16΄07

2) Μαστροβασίλης Βασ. 11ο 16¨08

3) Επιτροπάκης Γ. 2ο 16¨14

Κατ. 20-39

1) Μιχαλακάκης Αρ. (ΟΦΗ) 11ʼ.37

2) Σηφάκης Μ. (ΣΜΚ) 11.54

3) Πεφάνης Χαρ. (ΣΜΚ) 12.34

1η) Σιγανού Αργ. (ΣΜΚ) 18΄36

2η) Χαλκιαδάκη Κ. 18.36

3η) Καλογεράκη Αρ. 25.54

40-49 ετών

1) Ρακιτζής Π. (ΣΜΚ) 14΄57

2) Κυριακάκης Μπ. (ΠΑΝΕΠ.) 15΄31

3) Παπαδάκης Στ. (ΟΥΚ) 15΄31

1η) Λοπινετ Λουκ. (ΣΜΚ) 17΄20

2η) Στριλιγκά Μ. (ΣΜΚ) 21¨37

3η) Σαμιώτη Έφ. 30΄30

50 ετών και άνω

1) Μπιτζες Δημ. (ΣΜΚ) 13΄20

2) Σαριδάκης Γ. (ΟΥΚ) 13΄21

3) Πικράκης Νικ. (ΟΥΚ) 16΄03

1η) Πλουμή Αργ. (ΣΜΚ) 22΄26

2η) Τυλιανάκη Δ. (ΟΥΚ) 25΄31.

Γυμνάσια

1) Μουχαμουνται Α. 3ο 16΄15

2) Σκουτέλης Μιχ. 16΄17

3) Ρουσάκης Μαν. (ΣΜΚ) 17΄53

1η) Αθανασάκη Κατ. (ΑΡΧΑΝΕΣ) 16΄28

2η) Τζανάκη Αγγ. (ΣΜΚ) 21΄11

3η) Τσαγκαράκη Αρχ. 5ο 28΄46

Δημοτικά (1.000 μ.)

1) Φραγκιαδάκης Στ. 34ο

2) Ψαράκης Γ. 15ο

3) Ζαμπουλάκης Ν. 32ο

1η) Τζαβο Ειρ. Αρχ. Αρκαλοχώρι

2η) Ρεπανα Αφρ. Αγ. Μαρίνα

3η) Λοπινε Βεατρ. Αγ. Μαρίνα.

Οι διοργανωτές σε ανακοίνωσή τους ευχαριστούν για την βοήθειά τους στην διοργάνωση: Τροχαία Ηρακλείου, το τμήμα εθελοντών Σαμαρειτών Ηρακλείου, την Δημοτική Αστυνομία, το 4ο Δημοτικό διαμέρισμα, τις τεχνικές υπηρεσίες και την καθαριότητα του Δήμου Ηρακλείου και τους χορηγούς το οπτικό κέντρο Μαρκάκη, το κατάστημα Χαλίσικο, το κατάστημα Ομηρόλης, τις Μινωικές Γραμμές την Super fastferries την Διεθνής Ένωσις, την βιοτεχνία κρουασάν Μαυροφρύδης, τον Κρητικό Φούρνο, τα Σ./Μ Χαλκιαδάκης,το κατάστημα Τοπάζι, την Αναπτυξιακή εταιρεία Γέργερης , την 3Ε και όλους τους αθλητές και πεζοπόρους που έλαβαν μέρος στον αγώνα.

 

Γράψτε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.